Wtorek: 18:30 P. Nożna - Juniorzy Młodsi, Seniorzy.

Piątek: P. Nożna - 18.30 Juniorzy Młodsi Juniorzy, Seniorzy.

Aktualności

Wielkie emocje w Annopolu! GKS bliżej finału!

• autor: Michalo94, 2014-03-16 18:34

GKS MODLIBORZYCE 3:2 SKAŁKA ANNOPOL

Dnia 16.03.2014 siatkarze GKS-u Modliborzyce zmierzyli się w Annopolu z drużyną Skałki. Mecz ten był pierwszym półfinałem PLAS LIGI 2014. Ostatni raz obie ekipy zmierzyły się ze sobą rok temu w ramach Pucharu Polski Amatorów, nieoczekiwanie górą z tego pojedynku wyszli młodzi gracze z Annopola. Tym razem miało być inaczej. GKS przystąpił do meczu w składzie Artur Kamiński, Piotr Jaskowski, Mateusz Jaskowski, Mateusz Gałus, Michał Grzyb, Sebastian Sołtys, Łukasz Wróbel, Paweł Gierłach. Pierwszy set był najbardziej zacięty, przez większość seta zawodnicy grali punkt za punkt, niestety błędy w końcówce zaważyły na przegranej na przewagi 27:29. Niezrażeni tą sytuacją gracze z Modliborzyc mieli zamiar się odkuć w drugim secie. Niestety po kapitalnej serii zagrywek jednego z graczy z Annopola i zarazem błędów w przyjęciu lub nieskończonymi atakami poskutkowało przegraną 19:25. Takiego scenariusza chyba nikt się nie spodziewał. Nasi siatkarze musieli postawić wszystko na jedną kartę by powrócić do marzeń o końcowym zwycięstwie. Determinacja, wola walki oraz nowa taktyka doprowadziły do wygranej GKS-u w 3 i 4 secie odpowiednio 21:25 i 23:25. Wszyscy pewni siebie czekaliśmy na tie-breaka, który zaczął się fantastycznie dla GKS-u 3,4 punktowa przewaga napawała optymizmem nad końcowym rezultatem. Ale jak to w sporcie bywa niczego nie można być pewnym, młodzi gracze Skałki doprowadzili do remisu 12-12. Wtedy mecz wszedł w decydującą fazę, świetne ataki Mateusza Gałusa oraz blok, który zakończył spotkanie w wykonaniu Piotra Jaskowskiego pozwoliły cieszyć się z końcowego triumfu 13:15 graczom z Modliborzyc. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na mecz rewanżowy, który odbędzie się na hali w Modliborzycach w piątek 21.03.2014 o godzinie 17.00.